گردهمایی هشت چهره شاخص سیاسی و مدنی برای گفت‌وگو درباره آینده دموکراسی در ایران

0 9هشت چهره شناخته شده مخالف جمهوری اسلامی روز جمعه در واشنگتن دی‌سی گرد هم می‌آیند تا درباره «آینده دموکراسی در ایران» گفت‌وگو کنند.

در متن مشترکی که روز چهارشنبه ۱۸ بهمن به طور هم‌زمان در حساب‌های توییتر شاهزاده رضا پهلوی، علی کریمی، مسیح علینژاد، گلشیفته فراهانی، نازنین بنیادی، و حامد اسماعیلیون منتشر شده، تأکید شده است: «در دانشگاه جورج‌تاون گرد هم می‌آییم تا درباره آینده دموکراسی در ایران و انقلاب زن زندگی آزادی سخن بگوییم.»

در کنار این شش نفر، شیرین عبادی تنها ایرانی برنده جایزه صلح نوبل و عبدالله مهتدی دبیرکل حزب کومله کردستان ایران نیز در این نشست حضور دارند.

متن این توییت مشترک به فارسی و انگلیسی نوشته شده است.

بر روی پوستر این گردهمایی، شعار «زن زندگی آزادی» به سه زبان فارسی، انگلیسی و کردی نوشته شده است. است.

همچنین از هشتگ «همبستگی» در این متن استفاده شده است.

بر روی اعلان برگزاری این گردهمایی، تصاویر شاهزاده رضا پهلوی، شیرین عبادی، مسیح علینژاد، حامد اسماعیلیون، نازنین بنیادی، عبدالله مهتدی، گلشیفته فراهانی، و علی کریمی دیده می‌شود.

پیشتر نیز این افراد در توییت‌های مشترک از ضرورت همبستگی برای رسیدن به ایران آزاد و دموکراتیک سخن گفته بودند.

شاهزاده رضا پهلوی، پیش از این بر ضرورت همبستگی و اتحاد حول سه محور اصلی «آینده دموکراتیک تمامیت ارضی ایران، دموکراسی سکولار مبتنی بر حقوق بشر، و حق مردم برای تعیین شکل نظام سیاسی از طریق یک انتخابات آزاد» تأکید کرده و خواستار آن شده بود که «یاریگر انقلاب ملی ایران باشیم.»Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.