گروه واگنر پس از تهدید به عقب نشینی؛ فعلا در باخموت می‌مانیم

0 9دیمیتری پریگوژین فرمانده گروه مزدور واگنر روز یکشنبه اعلام کرد که برنامه عقب نشینی نیروهایش از شهر باخموت در شرق اوکراین را کنار گذاشته است.

او که پس از قول مسکو به این گروه برای تامین و تدارک جنگ‌افزار سخن می گفت افزود: ممکن است این گروه به حملات خود به باخموت ادامه دهد. مسکو این شهر را برای تصرف سایر شهرهای منطقه دونباس مهم ارزیابی می کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دیمیتری پریگوژین روز جمعه گفته بود که نیروهایش که حمله چند ماهه به باخموت را انجام داده‌اند پس از کمبود مهمات و متحمل شدن خسارات «بی‌فایده وغیرقابل توجیه»، در نهایت از این شهر عقب‌نشینی خواهند کرد.

در این حال رسانه های اوکراین و روسیه از انفجار در سراسر کریمه تحت اشغال روسیه خبر دادند و یک مورد انفجار در شنبه شب در شهر اودسا در دریای سیاه گزارش شد.

از سویی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که پدافند هوایی این کشور طی شبانه روز گذشته ۲۲ پهپاد اوکراینی را بر فراز دریای سیاه ره‌گیری کرده و هدف قرارداده است.

در همین حال وزارت دفاع بریتانیا گفته است روسیه «به احتمال زیاد برای افزایش شمار نیروهای نظامی خود و تجهیز آنها با مشکل مواجه خواهد شد» و اعلام کرد روسیه «به احتمال زیاد وضعیت را این‌گونه ارزیابی می‌کند که تهدید فزاینده نظامی برای سال‌های زیادی فراتر از جنگ کنونی اوکراین ادامه خواهد داشت.»Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.