گزارش صدای آمریکا از پنجمین روز حملات سپاه به مقر احزاب کُرد در عراق

0 61سپاه پاسداران روز چهارشنبه بار دیگر مواضع گروه‌های کُرد مخالف جمهوری اسلامی در اقلیم کردستان عراق را هدف حمله قرار داده است.

به گزارش سوران خاطری، خبرنگار صدای آمریکا در اقلیم کردستان عراق، سپاه پاسداران روز چهارشنبه ۶ مهر مقر احزاب کُرد مخالف در اقلیم کردستان عراق را برای پنجمین روز پیاپی هدف حملات پهپادی و‌ موشکی قرار داده است.

خبرنگار صدای آمریکا که برای تهیه گزارش این حملات به مقر حزب دموکرات کردستان رفته است از وقوع پنج انفجار دیگر در این مقر (قلعه) در زمان حضورش در آن جا خبر می‌دهد.

مقر حزب دموکرات در کویسنجق، حزب «پارت آزاد کردستان» (پاک) در دیگله در استان اربیل، و مقر حزب کومله در سلیمانیه هدف قرار‌گرفته‌اند.

در این حملات چندین غیرنظامی و‌ تنی چند از اعضای این احزاب کشته و‌ مجروح شده‌اند.

منابع نزدیک به سپاه مدعی شدند که در این حملات ساختمان رادیو و تلویزیون کومله را هدف قرار داده است.

همزمان خبرگزاری ایرنا وابسته به دولت خبر داده است که قرارگاه حمزه سیدالشهداء نیروی زمینی سپاه روز چهارشنبه حملاتی موشکی را علیه مواضع کردهای مخالف جمهوری اسلامی مستقر در اقلیم کردستان عراق صورت داده است.

ایرنا مدعی شد که در این حملات، «از موشک‌های نقطه‌زن ۳۶۰ نیروی زمینی سپاه و همچنین پهپادهای انتحاری موجود در سازمان رزم این نیرو» برای انجام عملیات استفاده کرده است.

حملات هوایی سپاه پاسداران علیه نیروهای کرد مخالف جمهوری اسلامی در اقلیم کردستان عراق، از روز شنبه دوم مهرماه آغاز شده و ایرنا به نقل از اطلاعیه سپاه پاسداران نوشته است که این حملات «همچنان ادامه خواهد داشت.»

این خبرگزاری دولتی همچنین اضافه کرده است که حملات مورد ذکر در پاسخ به اعتراضات کنونی در ایران است که این خبرگزاری آن را «آشوب و ناامنی در کشور» توصیف کرده است.

این درحالی است که پیشتر عمار گلی، روزنامه‌نگار به صدای آمریکا گفت دلیل حملات سپاه این است که می‌خواهد افکار عمومی را منحرف کند و بگوید اعتراضات به خاطر دخالت احزاب کرد است.

مرگ مهسا (ژینا) امینی، دختر ۲۲ ساله کرد سقزی که دو هفته پیش همراه خانواده‌اش برای سفری به تهران رفته بود، اما سه روز پس از بازداشت به دست «پلیس امنیت اخلاقی» جان داد، ابتدا موجی از خشم در شهرهای سنندج و سقز در استان کردستان به دنبال آورد.

اعتراضات بلافاصله به بیش از صد شهر در ایران سرایت کرد و شعارهایی با مطالبه سرنگونی کلیت نظام ایران اکنون در محور تظاهرات اعتراضی عنوان می‌شود.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.