گزارش کمیته علمی وزارت بهداشت: بخشی از دانش‌آموزان با ماده استنشاقی مسموم شدند

0 7


مسمومیت دانش‌آموزان مدرسه فاطمه‌الزهرا‌ در کبودراهنگ و علاقبندیان در همدان

منبع تصویر، hamedanpayam

توضیح تصویر،

مسمومیت دانش‌آموزان مدرسه فاطمه‌الزهرا‌ در کبودراهنگ و علاقبندیان در همدان

پس از نزدیک به چهار ماه که از مساله مسمومیت زنجیره‌ای در مدارس ایران به ویژه مدارس دخترانه می‌گذرد، وزارت بهداشت ایران اولین گزارش «کمیته علمی» خود را منتشر کرد. کمیته علمی وزارت بهداشت تایید کرد که «بخشی از دانش‌آموزان با یک ماده محرک تحریک‌کننده که عمدتا استنشاقی است، مواجهه پیدا کردند.» همزمان محمدحسن آصفری که عضو «کمیته حقیقت‌یاب مجلس بررسی علت مسمومیت دانش‌آموزان» معرفی شده است گفته است «۲۵ استان ایران شامل تقریبا ۲۳۰ مدرسه درگیر شده‌اند».

به گفته این نماینده مجلس تا ۱۴ اسفند بیش از پنج هزار دانش‎آموز دختر و پسر مسموم شده‌اند. او می‌گوید روز گذشته کمیته حقیقت‌یاب بررسی علل مسمومیت دانش‌آموزان با نمایندگان وزارتخانه‌های اطلاعات، کشور، بهداشت، آموزش و پرورش و همین طور سازمان اطلاعات سپاه و اطلاعات نیروی انتظامی جلسه مشترکی برگزار کرده است.

از اوایل آذرماه، صدها دانش‌آموز و دانشجوی عمدتا دختر با عوارضی از جمله مشکلات تنفسی، تپش قلب و بی‌حسی به بیمارستان منتقل شدند.

در ادامه مسمومیت زنجیره‌ای دانش‌آموزان در ایران، امروز، ده‌ها مدرسه در دستکم ۲۰ شهر درگیر این قضیه بودند و شمار زیادی به بیمارستان منتقل شدند. همدان، مشهد، اردبیل، سمنان، شهرکرد، سنندج، آمل، بابل، دیوان دره، لارستان، مرند، ماسال و سلماس از جمله شهرهایی است که مسمویت در آنها گزارش شده است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.