گسترش «مسمومیت» زنجیره‌ای در ایران؛ تشنج در مجلس به دلیل طرح مساله،‌ «شلیک گاز اشک‌آور» به مادروپدران نگران در رشت

0 7


نیکو آزاد

منبع تصویر، EPA-EFE/REX/Shutterstock

توضیح تصویر،

نیکو آزاد،‌ دانشجوی روانشناسی دانشگاه بنگلور هند در یک اقدام اعتراضی تلاش کرد که توجه‌ها را به مساله مسمومیت دانش‌آموزان به ویژه دختران جلب کند

در حالیکه اخبار مسمومیت دانش آموزان و در مواردی دانشجویان از شهرهای مختلف ایران گزارش می‌شود،‌ طرح این مساله توسط یک نماینده مجلس ایران برای دقایقی جلسه بررسی بودجه را به تشنج کشاند. از شهر رشت هم گزارش شده که به مادر و پدران نگرانی که مقابل اداره آموزش و پرورش این شهر تجمع کرده بودند،‌ «گاز اشک‌ ور شلیک شده» است.

صبح امروز یکشنبه ۱۴ اسفند در جلسه علنی امروز مجلس ایران که به بررسی جزئیات لایحه بودجه اختصاص داشت،‌ غنی نظری،‌ نماینده خلخال با عصبانیت گفت که مسمومیت سریالی دانش آموزان به خلخال رسید و مردم ناراحت عصبی هستند و دستگاه‌های مسئول کاری نمی‌کنند.

این سخنان او با صدای اعتراض تعدادی از نمایندگان و واکنش محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس رو به رو شد که به او گفت که درباره بودجه تذکر خود را بیان کند.

در واکنش نماینده خلخال ادامه داد: «آقای قالیباف در شهرستان خلخال دانش آموزان به دلیل مسمومیت به بیمارستان رفته‌اند و بعد شما توقع دارید من درباره چه چیزی صحبت کنم؟ وظیفه من این است که بگویم که دستگاه‌ها موضوع را پیگیری کنند و از دستگاه‌های مسئول این را مطالبه کنم. از صبح مردم به من زنگ می‌زنند و می‌خواهند که موضوع را پیگیری کنم.»Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.