گلشیفته فراهانی، جشنواره برلین و دردسرهای بی‌پایان جمهوری اسلامی با سینما

0 8


  • نویسنده, علی مصلح
  • شغل, روزنامه‌نگار و منتقد فرهنگی
اظهارات گلیشفته فراهانی به عنوان داور جشنواره مهم برلین، بازتاب بین‌المللی بسیاری پیدا کرد

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

اظهارات گلیشفته فراهانی به عنوان داور جشنواره مهم برلین، بازتاب بین‌المللی بسیاری پیدا کرد

کمتر از یک هفته بعد از برگزاری نشست حضوری و مجازی با حضور هشت چهره مخالف جمهوری اسلامی در دانشگاه جرج تاون آمریکا، گلشیفته فراهانی یکی از این چهره‌ها در جشنواره فیلم برلین به عنوان داور بخش اصلی رقابتی حاضر شده است و بار دیگر به صراحت درباره وضعیت امروز ایران و آینده احتمالی‌اش صحبت کرده است.

خانم فراهانی اخیرا با ارسال یک پیام ویدیویی به نشست دانشگاه جرج تاون، همکاری‌اش را در کنار مهم‌ترین نمادهای مخالف حکومت ایران مانند رضا پهلوی، حامد اسماعیلیون، نازنین بنیادی و مسیح علی‌نژاد نشان داد.

او عصر ۲۷ بهمن در کنفرانس خبری داوران برلیناله در حالی که کنار کریستن استوارت بازیگر مشهور آمریکایی و رئیس هیات داوری جشنواره نشسته بود، در قامت یک ستاره بین‌المللی سینما، موضع سیاسی خود را اعلام کرد و گفت هنرمند بودن در یک نظام «دیکتاتوری» مانند نظام ایران فقط چیزی «روشنفکرانه یا فلسفی» نیست و حتی می‌تواند جان انسان را به خطر بیاندازد.

خانم فراهانی همچنین در حاشیه این نشست خبری به بی‌بی‌سی فارسی گفت که ایمان دارد «انقلاب ما» به نتیجه می‌رسد و حاضر است زندگی خود را برای این کار وقف کند و تاکید کرد با حضورش در جشنواره برلین «وظیفه» خود را انجام می‌دهد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.