یک ایرانی در ارتباط با کشف بزرگترین محموله هروئین در آلمان بازداشت شد

0 68دادستانی آلمان روز جمعه اعلام کرد که چهار نفر از جمله یک ایرانی در ارتباط با کشف بزرگترین محموله مواد مخدر هروئین در این کشور بازداشت شدند.

پلیس آلمان می‌گوید، در عملیاتی از یک باند قاچاق مواد مخدر از ایران در حدود۷۰۰ کیلوگرم هروئین کشف و ضبط کرده است.

به گزارش رویترز، این محموله هرویین در اواخر ماه اوت در شهر بندری هامبورگ توقیف شده است.

این چهار نفر در عملیات گسترده‌ پلیس پس از جستجوی ده خانه در شهرهای شرقی درسدن و کمنیتس، هامبورگ و همچنین هلند بازداشت شدند.

پلیس می‌گوید در جریان این بازرسی‌ها اسناد و مدارک، لپ‌تاپ‌ها، دستگاه ذخیره داده‌های کامپیوتری، گوشی‌های هوشمند، و تعدادی خودرو را ضبط کرده است.

طبق این گزارش، رئیس این باند مواد مخدر، فردی ۴۰ ساله و صرب ترک‌تبار، از جمله بازداشت شدگان است. یک ایرانی ۳۵ ساله نیز در هلند دستگیر شده است.

یک شهروند آلمانی ۵۴ ساله که از ناوگان باربری شرکتش برای انتقال مواد مخدر استفاده می‌شد به همراه و یک دلال ۵۳ ساله از ترکیه دو بازداشتی دیگر هستند.

رویترز می گوید دو نفر از متهمان این پرونده در هلند و یک نفر دیگر در اسپانیا بازداشت شده‌اند به همین دلیل دادستانی آلمان به دنبال استرداد این سه نفر است که در خارج از این کشور بازداشت شده‌اند.

دادستانی درسدن می‌‌گوید اعضای این باند مواد مخدر هروئین را به صورت گسترده از ایران به آلمان قاچاق می‌کرد تا از آنجا به سراسر اروپا توزیع کنند.

گفته می‌شود که مرکز اصلی این باند مواد مخدر در منطقه بزرگتر درسدن قرار داشته است.

پليس آلمان پیشتر در سال ۱۳۹۳ يک محموله ۳۳۰ کيلوگرمی هرويين در یک کاميون حامل خيارشور و سير ترشی ايرانی کشف کرده بود.

بنابر اعلام مقامات محلی، بسته‌های هرويين در ميان يک محموله ۲۳ تنی خيارشور و سير ترشی که ظاهرا از ايران به آلمان صادر شده است، جاسازی شده بودند.

با استفاده از رویترز و رادیو فرداSource link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.