یک ایرانی و چهار عراقی به جرم قتل شهروند آمریکایی به حبس ابد محکوم شدند

0 6خبرگزاری رویترز از صدور حکم حبس ابد برای یک ایرانی و چهار عراقی عضو یک گروه شبه‌نظامی به جرم قتل یک شهروند آمریکایی خبر داد.

دو منبع قضایی روز پنج‌شنبه ۹ شهریور به این خبرگزاری گفتند که این پنج نفر به جرم تلاش برای ربودن استفن ترویل، شهروند آمریکایی که منجر به قتل او شد، به حبس ابد محکوم شدند.

آقای ترویل معلم زبان، ۴۵ ساله، نوامبر پارسال در بغداد هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد. همان زمان منابع عراقی اعلام کردند که افراد مسلح در تلاش برای ربودن او بودند.

گروه شبه‌نظامی سرايا أهل الكهف (اصحاب کهف) مسئولیت این قتل را بر عهده گرفته و اعلام کرده بود این اقدام برای انتقام خون قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروهای قدس سپاه پاسداران بود.

خبرگزاری رویترز از قول منابع قضایی گزارش داده است که فرد ایرانی که همراه با چهار نفر به حبس ابد محکوم شده، مغز متفکر جنایت قتل آقای ترویل بوده است.

این گزارش می‌افزاید هر پنج متهم بعد از قتل شهروند آمریکایی در نوامبر پارسال بازداشت شده بودند.

این منابع اشاره‌ای به نام این افراد نکردند، اما تصریح کردند که شهروندان عراقی از اعضای یک گروه شبه‌نظامی شیعه بودند.

سرايا أهل الكهف از گروه‌های شبه‌نظامی نوظهور در عراق است. خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، اردیبهشت امسال از این جریان به عنوان گروهی «مقاومتی» نام برد و گفت که آنها در بیانیه‌ای به دولت این کشور نسبت به تحرکات آمریکایی‌ها و افزایش شمار نظامیان این کشور در عراق هشدار داده‌اند.

قتل یک معلم زبان آمریکایی به بهانه خون‌خواهی قاسم سلیمانی در حالی است که جمهوری اسلامی پیشتر برخی مقامات ارشد دولت دونالد ترامپ را تهدید به قتل و گرفتن انتقام کشته شدن آقای سلیمانی کرده بود.

قاسم سلیمانی ۱۳ دی ۱۳۹۸ در جریان حمله پهپادهای آمریکایی به کاروان خودروهای حامل او و سایر فرماندهان شبه‌نظامی عراقی مورد حمایت ایران، در نزدیکی فرودگاه بغداد کشته شد.

مقامات جمهوری اسلامی چندین مقام ارشد آمریکایی، از جمله مایک پومپئو، وزیر خارجه سابق این کشور را تهدید به قتل کرده و ایالات متحده نیز از خنثی‌سازی طرح ترور آقای پومپئو و جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا خبر داده است.

با استفاده از گزارش‌های رویترز و رادیو فردا؛ د.خ/س.نSource link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.