یک عضو سپاه پاسداران در یک درگیری در کردستان کشته شد

0 12منابع خبری کردستان از کشته شدن یک عضو سپاه پاسداران در جریان درگیری میان نیروهای سپاه پاسداران و پژاک، شاخه نظامی حزب حیات آزاد کردستان، خبر دادند.

به گزارش سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، این درگیری روز سه‌شنبه ۲۳ خردادماه در پی تشدید حملات توپخانه‌ای و پهپادی سپاه پاسداران به کوهستان «کوسالان» در حوالی شهرستان سروآباد رخ داده است.

بنا بر این گزارش، همزمان با ادامه حملات توپخانه‌ای نیروهای سپاه پاسداران، تعداد زیادی از اعضای سپاه هم همراه با ادوات توپخانه‌ای در پاسگاه سروآباد و پایگاه روستای ژیوار مستقر شده‌اند.

مقامات جمهوری اسلامی تاکنون درباره خبر کشته‌شدن یک عضو سپاه پاسداران واکنشی نشان نداده‌اند.

درباره آمار دقیق تلفات این درگیری و شمار مجروحان نیز هنوز خبری منتشر نشده است.

پیشتر منابع خبری از اعزام نیرو و تسلیحات نظامی سنگین از سوی حکومت جمهوری اسلامی ایران به مناطق مرزی استان کردستان ایران خبر داده بودند.

ارتفاعات کوسالان، حوالی شهرستان سروآباد، در فاصله روستاهای رزاب و سلین در کردستان قرار گرفته است.

احزاب دموکرات، کوملە، پاک، پژاک و خبات در اقلیم کردستان عراق مستقر هستند. ایالات متحده، پژاک را سازمانی تروریستی می‌داند. سپاه پاسداران نیز در فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا قرار دارد.

ژیلا مستاجر، عضو هیئت مدیره سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، در گفت‌و‌گو با صدای آمریکا با تأیید این خبر از نگرانی ها درباره وقوع جنگ علیه اقلیم خودمختار کردستان خبر داده است.

  • بازداشت یک تن از اهالی یک روستا در مجاورت کوهستان کوسالان

همزمان با درگیری‌های اخیر، یکی از اهالی روستای سلین؛ به نام عارف ادوایی، هم به وسیله نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

به گزارش شبکه حقوق بشر کردستان، در گذشته نیز شماری از اهالی این روستا به اتهام همکاری با احزاب اپوزیسیون کرد احضار، بازجویی، و بازداشت شده‌اند.

حملات سپاه پاسداران به مناطق کردنشین ایران و مناطق مرزی با اقلیم کردستان عراق مسبوق به سابقه است.

مقام‌های جمهوری اسلامی این مناطق را محل استقرار گروه‌های مخالف حکومت ایران اعلام کرده و احزاب مخالف کرد را به تجزیه‌طلبی و ایجاد ناامنی در کشور متهم می‌کنند.

احزاب کرد این اتهامات را رد کرده‌ و اقدام حکومت ایران را بخشی از سرکوب و ارعاب شهروندان کرد ارزیابی می‌کنند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.