یک عضو مجلس نمایندگان آمریکا خواهان برکناری رابرت مالی و توقف مذاکرات برجام شد

0 11در پی افزایش انتقادات از رابرت مالی، نماینده ویژه دولت جو بایدن در امور ایران، یک عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا خواهان برکناری وی و توقف مذاکرات هسته‌ای با ایران شد.

پت فالون، در نامه‌ای چهار صفحه‌ای که وب‌سایت «واشینگتن فری بیکن» آن را بازتاب داده، به طیف گسترده‌ای از رفتارهای جمهوری اسلامی پرداخته و گفته است رهبری ایران «اصلاح‌پذیر نبوده و لایق هیچ چیزی از جهان متمدن نیست.»

او گفته است ایالات متحده باید با توجه به «کردارها پیش برود، نه لفاظی‌های توخالی؛ رئیس جمهور جو بایدن باید راب مالی را برکنار و مذاکرات در مورد احیای توافق هسته‌ای ایران یا توافقی کمتر از آن را برای همیشه متوقف کند».

این گزارش می‌افزاید آقای مالی تحت «فشار فزاینده‌ای» برای استعفا قرار دارد، چرا که اعضای کنگره و گروه‌های فعال حقوق بشری ایرانی‌ آمریکایی، «اعتماد» خود را به توانایی او در حمایت از جنبش اعتراضی که تهدیدی برای سرنگونی جمهوری اسلامی است، از دست داده‌اند.

انتقادات از آقای مالی از زمان انتشار پیام توئیتری‌اش با این مضمون که معترضان «برای درخواست رعایت و احترام به کرامت انسانی و حقوق بشر از سوی حکومت‌شان» وارد خیابان‌ها شده‌اند، افزایش یافت.

توییت آقای مالی در شبکه‌های اجتماعی این‌گونه تفسیر شد که او خواسته مردم را تغییر رفتار حکومت ایران می‌داند و نه تغییر خود حکومت.

او دوم آبان در واکنش به انتقادها در گفت و گو با رادیو فردا گفت «نه من و نه دولت آمریکا نمی‌توانیم ادعای سخن‌گویی معترضان را داشته باشیم. تنها خود آن‌ها هستند که می‌توانند چنین کنند و من هرگز قصد ندارم که چیزی غیر از این بگویم».

پت فالون در ادامه نامه خود نوشته است ایالات متحده باید «فوراً در مورد کمک به معترضان ایرانی برای تحقق اهداف خود برای برکناری رژیم از قدرت، جدیت نشان دهد».

اخیرا برایان لیب، رئیس اجرایی سازمان «ایرانیان آمریکایی برای آزادی» به «واشینگتن فری بیکن» گفته بود: رابرت مالی به عنوان «ناکارآمدترین و سست‌ترین» مقام وزارت امور خارجه در ۵۰ سال گذشته در کتاب‌های تاریخ ثبت خواهد شد؛ «زمان رفتن او فرا رسیده است».

با استفاده از گزارش‌های واشینگتن فری بیکن، رادیو فردا. د.خ/ب.بSource link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.