یک نماینده مجلس از اعزام نیروی زمینی به کردستان خبر داد؛ رسانه‌های حکومت شلیک به معترضان در جوانرود را پذیرفتند

0 12


تصویری از حضور نیروهای نظامی در جوانرود

منبع تصویر، UGC

توضیح تصویر،

تصویری از حضور نیروهای نظامی در جوانرود

در پی سرکوب خونین اعتراضات در جوانرود واقع در استان کرمانشاه، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران تایید کرده است که نیروهای نظامی و امنیتی به سوی معترضان شلیک کرده‌اند. همزمان محمد کوثری نماینده مجلس شورای اسلامی و از فرماندهان پیشین سپاه پاسداران هم از اعزام نیروی زمینی به کردستان خبر داده است.

اعترض‌ها در جوانرود پس از آن شدت گرفت که یک معلم و یک نوجوان ۱۶ ساله با تیراندازی مستقیم ماموران کشته شدند. سپس نیروهای امنیتی برای متفرق کردن و سرکوب مراسم خاکسپاری پرشمار کشته‌شدگان، مجددا به شلیک گلوله جنگی به سوی مردم متوسل شدند.

اکنون خبرگزاری رسمی حکومت ایران، ایرنا، تیراندازی نیروهای نظامی و امنیتی به سوی معترضان سوگوار را تایید کرده اما در خبری که در کانال تلگرام خود منتشر کرده مدعی شده که صبح دوشنبه (۲۹ آبان) پس از خاکسپاری کشته‌شدگان، «گروهی با قصد تصرف پایگاه نیروی زمینی سپاه و یک مقر مقاومت بسیج» به این پادگان‌ها حمله کرده بودند.

خبرگزاری ایرنا گفته هدف از شلیک «حفظ انبار مهمات» بود. استانداری مدعی شده برخی معترضان سلاح گرم داشتند. خبرگزاری حکومتی معترضان را «تجزیه‌طلب کرد» خواند و گفت رسانه‌ها به دنبال «مقصر نمایی جمهوری اسلامی‌»اند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.