۲۲ کشته در درگیری‌های منطقه تحت کنترل کردها در سوریه

0 5سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه، روز سه‌شنبه هفتم شهریور اعلام کرد، درگیری‌ها در منطقه تحت کنترل کردها در شمال شرق سوریه، میان نیروهای مورد حمایت آمریکا و اعضای یک گروه وابسته به کردها که رهبرش تحت بازداشت به سر می‌برد، ۲۲ کشته به جا گذاشته است که سه تن از آنها از شهروندان غیرنظامی بوده‌اند.

این سازمان ناظر برجنگ در سوریه گفت که در این درگیری‌ها که در چند روستای ناحیه شرقی استان دیر الزور سوریه رخ داده، «شانزده شبه‌نظامی بومی و سه عضو گروه “نیروهای دموکراتیک سوریه” کشته شده‌اند.»

بر اساس گزارش این سازمان، سه شهروند غیرنظامی نیز که شامل دو کودک می‌شوند، در همین جریان جان باخته‌اند.

گروه «نیروهای دموکراتیک سوریه» که یک گروه کرد مورد حمایت آمریکا است، پیش‌قراول نبرد علیه شبه‌نظامیان گروه حکومت اسلامی، داعش، بوده است و توانست که آنها را از منطقه تحت کنترل خود در سوریه بیرون کند.

به گزارش این سازمان حقوق بشری مستقر در بریتانیا، احمد الخبیل، رهبر «شورای نظامی دیر الزور» از گروه‌های وابسته به «نیروهای دموکراتیک سوریه»، شامگاه یکشنبه در شهر حسکه سوریه دستگیر شد و همین امر، جرقه تنش‌هایی را روشن کرد که با حمله نیروهای مسلح این گروه به مواضع نیروهای دموکراتیک سوریه، به درگیری‌هایی خونین تبدیل شد.

هنوز مشخص نیست که احمد الخبیل به چه اتهامی دستگیر شده است اما خبرگزاری فرانسه به نقل از سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه و یک کنشگر، نوشته است که او یک قاچاقچی شناخته شده بوده که در خلال این سال‌ها، ثروت هنگفتی را از این راه به دست آورده است.

شورای نظامی دیر الزور که یکی از گروه‌های عرب وابسته به نیروهای دموکراتیک سوریه است، مسئولیت ایجاد امنیت در بخش‌های عرب‌نشین استان دیر الزور را بر عهده دارد اما در مجموع، این کردها هستند که این منطقه را تحت کنترل دارند.

جنگ داخلی سوریه که از سال ۲۰۱۱ پس از سرکوب اعتراضات مخالفان بشار اسد، رئیس‌جمهور این کشور آغاز شد، تا به امروز بیش از نیم میلیون کشته به جا گذاشته است.

با استفاده از گزارش خبرگزاری فرانسه؛ س.ن/ک.رSource link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.