۹۰ درصدِ ایران هفته آینده «زیر صفر» خواهد بود 

0 5سازمان هواشناسی ایران پیش‌بینی کرده است که در «هفته آینده» دمای هوای بیش از «۹۰ درصد» از مناطق کشور به «زیر صفر» درجه برسد. بر اساس گزارش این نهاد دولتی و وابسته به وزارت راه و شهرسازی جمهوری اسلامی، «سرمای محسوسی» هفته اول بهمن‌ماه مناطق مختلف ایران را فرا خواهد گرفت.

بارش برف زمستانی و کاهش دمای هوا در هفته‌های گذشته، موجب بروز قطعی گاز در چندین شهر ایران و اختلال در خدمات‌رسانی آن برای بسیاری دیگر از مشترکان شد.

بر پایه این گزارش، شدت «کاهش دما» در نقاطی از «شمالغرب، غرب، دامنه‌های زاگرس، البرز و خراسان شمالی-رضوی-جنوبی «بین ۱۳ الی ۲۸ درجه سلسیوس زیر صفر» می‌رسد.

در همین راستا، پیش‌بینی شده است که به دلیل کاهش دما و شدت یافتن سرمای هوا در این بازه زمانی، «مصرف گاز» نیز «افزایش» یابد.

از سوی دیگر، بررسی جدیدترین گزارش شرکت دولتی مدیریت منابع آب ایران از میزان بارش‌ها در ۳۱ استان کشور نشان می‌دهد که در اغلب استان‌ها «کاهش بارش‌ها» در سال آبی جاری نسبت به سال گذشته و آمار متوسط درازمدت (۵۴ ساله) وجود دارد.

بارش‌های «۲۵ استان» کشور از «ابتدای مهرماه تا ۲۳ دی‌ماه» سال جاری، نسبت به میزان متوسط بارش‌ها در مدت مشابه درازمدت نیز «منفی» بوده است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.